گروه مهندسی   آموزش جوان  (جوان خودرو)


صفحه اصلیانجمن فروش عیب یابمحصولات آموزشیECU تعمیراتتنظیم موتورفروشگاهدرباره ما


نظر سنجی

 

آموزش تعمير ECU و تعمیرات تخصصی کیلومتر ,ضبط  ECU,BSI,BM34,AIRBAG,TACHO

با شیوه جدید آموزشی

سلام

شاید شما تا کنون در رابطه با تعمیرات کیلومتر،ضبطECU,BSI,BSM,AIRBAG,KILOMETER,. .  شنیده  ویا در تبلیغات دیده باشید وبسیاری از دوستان از قابلیت های تعمیراتی و استفاده از نرم افزارها به سوالاتی برخورد کرده باشند که قصد داریم توضیحاتی را در این زمینه به شما دوستان ارائه دهیم تا زمانیکه قصد شرکت در این کلاسها را دارید پیش زمینه ای از قبل داشته باشید.

ECU

ECU مخفف کلمه Electeronic control unit میباشد یعنی برد کنترل الکترونیکی و همانطور که در شکل زیر میبینید از تعدادی IC وخازن ودیود و. . تشکیل شده که خرابی های ECU ناشی از این قطعات می باشد .بعضی از این IC ها فقط تعویضی وبعضی دیگر دارای برنامه است که در صورت خراب شدن ویا تعویض نباز به پروگرام Program یا برنامه ریزی مجدد را دارند.

 

تعمیرات ECU  به مدل خودرو یا نوع خودرو که پراید باشد یا 405 یا  به طورکلی سایپا  یا ایران خودرو بستگی  ندارد بلکه بستگی به نوع ECU استفاده شده در خودروها رادارد که در زیر نام چند مدل ECU ومشخصات آنها را برای شما قید کرده ام.

  

انواع  ECU

 در حال حاضر 4 مدل ECU  بر روی خودرو ها قرار دارند   SL96-S2000-SIEMENS-BOSCH

 ECU SL96  
 

پیکان ،  آردی ،  405 ، سمند


 انواع ايسيوهاي ساژم ECU SAGEM S2000

S2000.10
خودرو پژو405 پژو پارس سمندمعمولي

S2000.11 .
پيكان  وانت پيكان  آردي روا ,

S2000.3E
پژو 206

S2000.3F
پژو 206

S2000.35
پژو 206

S2000. PL4

S2000. JCI

S2000. J34

S2000. J35

 انواع ايسيوهاي زيمنس ECU SEMENS

SEMENS CI.1
پيكان وانت و پرايد

SEMENS CI.2
پرايد.روا

SEMENS CI.3
روا

SEMENS CI.4
ايموبيلايزر سمند. پرايد

SEMENS CI.5
ايموبيلايزر سورن . LX

SEMENS CI.6

SEMENS CI.7

 انواع ايسيوهاي بوش آلمان ECU .BOSCH

BOSCH  MP 5.2    .
زانتيا 2000


BOSCH  MP 7.3    .
 زانتيا 1800
 

BOSCH ME 7.4.4 پژو206. پارس


BOSCH. 7.4.5  
پژو 206SD

BOSCH  7.4.9

 BOSCH 7.9.7.1
و ....

نکته 1:

قابل توجه برای شما این است که وقتی کسی توانایی تعمیر ECU SL96  یا Sagem s-2000 را پیدا میکند فرقی نمیکند که اینECU  برای چه خودرویی استفاده شده باشد این ECU می تواند برروی خودرو پیکان RD سمند 405 پرشیا ویا هر خودرو دیگری باشد. برد آنها شبیه یکدیگر بوده (95./.)  و فقط از لحاظ برنامه ریزی های Ic ها و یا شکل با همدیگر تفاوت دارند .

نکته2 :

 وقتی که ما قدرت تعمیر ECU -S2000  را پیدا می کنیم این ECU  به شماره های متفاوتی که برروی ECU  قید شده وجود دارد .

مثال : S200010-S200011-S2000 3E-S2000 3f -S2000 35-S2000 -Pl4

تمام این Ecu   ها یی که نام بردیم یکی هستند که بر روی اکثر خودروهای ایران خودرو و سایپا از آنها استفاده می شده پس وقتی که شما تعمیرات ECU S2000  را فرا گرفتید یعنی تمام ECU های که  S2000 هستند را بدون توجه به نوع خودرو قادر به تعمیر آنها هستید .

به طور مثال 11- S2000  بر روی خودرو های پیکان ، سمند ، Rd و ...

S2000 3E,3F,35,Pl4 برای خودرو های 206   و...... دیگر خودرو ها قرار دارد .

 

: BSI

در مورد تعمیرات   BSI   این برد فقط در خودرو های پژو موجود می باشدو به خاطر وجود شبکه های اطلاعاتی (Can) در این خودرو اکثر دستورات  قطع و وصل برای قطعاتی مثل چراغ ها  ، برف پاکن ، بوق و ....از این قطعه صادر می شود . این قطعه از تعداد رله ، فیوز ، Ic  و... تشکیل شده که در صورت خرابی شما قادر به تعمیر این قطعه می شوید .

 

 :BM34

قطعه یا برد BM34 که بعضی از دوستان آن را BSM    نیز می نامند به عنوان جعبه فیوز اصلی خودرو 206  می باشد که در بعضی از مواقع برد الکترونیکی ،رله ها و ... آن نیاز به تعمیر پیدا می کند که شما قادر به تعمیر این قطعه می شوید .

کد سویچ:

سیستم ایموبلایزر یا ضد سرقت را بیشتر دوستان آشنایی دارند که این سیستم با قرار دادن یک چیپ یا قطعه الکترونیکی بسیار کوچک در انتهای کلید خودرو و یک آتتن بر روی قطر خارجی جا سویچی کار می کند. در داخل این چیپ یک کد وجود دارد که در داخل ECU و BSI  نیز یک کد همانند کد سویچ وجود دارد در هنگام استارت زدن و مقایسه صحت این 2 کد توسط ECU ، خودرو روشن می شود. در بعضی موارد نیاز هست که ما کد سویچ را داشته باشیم

1)تعریف سویچ دیگر         2)دانلود (3        ECU     یدک در تعمیرگاه جهت تست خودرو

این کد در هنگام خرید خودرو به راننده داده می شود اما دلیل بی کد کردن یا پیدا کردن کد سویچ چه استفاده ای دارد.

الف)شاید بتوان گفت که مهمترین استفاده برای تعمیر کار خودرو است چرا؟ در بضی موارد که خود رویی به تعمیر کار مراجعه می کند و پس از عیب یابی تشخیص داده می شود که خرابی از ECU هست برای اطمینان کامل یک ECU دیگر را بر روی خودرو قرار می دهند تا در صورت صحت عملکرد موتور به تعمیر ECU بپردازند.

اما در خودرو هایی که دارای سیستم ایموبلایزر هستند خودرو قادر به روشن شدن نمی باشد چون کد موجود در ECU و سوییچ با هم متفاوت است پس تعمیر کار با استفاده از ECU ذخیره در تعمیرگاه که قبلا آن را بدون کد نموده استفاده می کند و در این حالت خودرو را روشن می کند و پس از صحت کارکرد به تعمیر ECU می پردازد .

ب : راننده که سوییچ را کم کرده و باید که مراحل اداری آن را با مراجعه به نمایندگی های مجاز و صرف زمان زیاد کد  را دریافت نماید که در اینجا می توان با بررسی سند خودرو و کارت شناسایی و کارت خودرو ( عدم مسروقه بودن ) اقدام به بدست آوردن کد سوییچ بنماید این تعمیر در اکثر خودرو های ایموبلایزر یکسان می باشد .

Cut off 

در قسمت دیگری از تعمیرات به کلمه cut off  برخورد می کنیم . اگر پدال گاز خودرو را تا انتها فشار دهید می بینید که دور موتور از 5500 الی 6500 بیشتر نمی شود ( جهت جلوگیری از سرعت و صدمه ندیدن موتور ) که بعضی از تعمیرکاران اقدام به تعمیر ECU و حذف یا افزایش دور موتور را می کنند . این کار با تعویض یک قطعه از قطعات ECU انجام می شود اما باید این را عنوان کنیم که این اقدام در بضی مواقع  50 50  می باشد و ممکن است خودرو شروع به دود کردن بنماید که توصیه نمی شود اما آموزش داده می شود .

کد ضبط و CD  

بعضی از خودرو ها  ضبط یا سی دی آنها دارای کد  می باشند که در صورت قطع برق از ضبط یا CD  برای شروع به کار نیاز به این کد می باشد که در صورت گم کردن کد توسط راننده شما می توانید کد را به هر شماره دلخواه تغییر دهید .

تعمیر کیلومتر

 از چند سال گذشته کیلومتر ها بصورت دیجیتالی شده اند که بعضی از مشتریان علاقه به تغییر کیلومتر خود دارند که شما می توانید این تعمیر را بر روی کیلومتر ها و ECU توسط نرم افزار انجام دهید.

از جمله آموزشهای دیگر ما در زمینه کیلومتر تغییر رنگ صفحه کیلومتر به هر رنگ دلخواه  می باشد.

diplay

display یا همان نمایشگر که در خودرو 206 وجود دارد یکی دیگراز آموزشهای ما در  زمینه تعمیرات می باشد.

COM 2000

در خودرو 206 کلیه فرمانها که در قسمت فرمان قرار دارند توسط این قطعه به دیگر قسمتهای خودرو ارتباط برقرار می کنند که میتوان به قسمتهای کنترل ضبط صوت ،راهنما، چراغهای کوچک و بزرگ ،بوق و غیره اشاره نمود.

خودروهای دوگانه سوز

با توجه به ورود خودروهای دوگانه سوز به جاده ها عیوب جدیدی در این خودروها بوجود آمده که در این قسمت به شرح و رفع عیب آن می پدازیم

AIR BAG

در هنگام تصادفات ECU AIR BAG  عمل کرده و باعث باز شدن کیسه های هوا می شود.راننده در این زمان مجبور به تعویض ECU AIRBAG  با هزینه زیاد میشد که در این زمان شما میتوانید بدون کوچکترین هزینه آنرا تعمیر نمائید.

و دیگر مواردی آموزشی که قید نمودن آنها پر کردن صفحه نمایش و وقت شما عزیزان را می گیرد

  نرم افزارها

 نرم افزارها برنامه های کامپیوتری هستند  که جهت تغییر بعضی از قسمت ها و یا داشتن اطلاعات از انها استفاده می کنیم در زیر شما را با چند نرم افزار اشنا می کنیم.

1-نرم افزار فلش ECU: 

این نرم افزار می تواند بدون خروج IC های فلش برنامه آنها را دوباره بازنویسی کند بدون باز کردن ECU

البته لازم به ذکر است که این نرم افزار فقط در زمانی کاربرد دارد که ICسالم بوده باشد

Tacho soft milage -2

از  این نرم افزار  جهت تغییر کیلومتر خودرو استفاده می شود در حال حاضر این نرم افزار ورژن  18 بصورت رایگان و ورژن 21.5  که اخرین ورژن این نرم افزار است جهت فروش  در اختیار مشتریان قرار میگیرید.

لازم به ذکر است که این نرم افزار با ورژن 21.5 قابلیت دانلود اینترنتی را دارا می باشدو مورد تایید  شرکت      Tacho soft    می باشد.

 نرم افزار های دیگر همچون immokiler , liczink,ponyprog   نیز موجود می باشدکه این نرم افزارها نیز در ضمیمه تغییر کیلومتر وبی کد کردن ECU استفاده میشود.

   Auto Data -3

اتو دیتا یک نرم افزار تولید شده از کار خانه های تولیدی خودرو می باشد که در این نرم افزار با استفاده از تکنیک فلش (نمایش تصویر) کلیه قطعات موتوری،مکانیکی، سیم کشی و دیگر قسمت های خودرو نشان داده میشود که هر کار خانه دارای اتودیتا مربوط به خود می باشد که بصورت رایگان به شما  هدیه داده میشود.

 نقشه ها

 دراین قسمت تصاویر کلیه ECU های بنزینی و گازسوزدرانواع مختلف و همچنین نقشه های  BS1و BSMو شماره پایه های کلیه ECU ها و دیگرقطعات ارایه می شود.

 نقشه های سیم کشی کلیه محصولات ایران خودرو ,سایپا وپارس خودرو وبهمن نیز دراختیار دوستان قرار می گیرد .

شماتیک داخلی

نقشه های شماتیک داخلی ، تمامی قطعات و مسیر های داخلی ECU  را نمایش میدهد.

 Diag

 دوستان درصورت داشتن یا خرید دستگاه دیاگ آموزش کار با آن وجداول مربوطه بصورت رایگان به ایشان  ارایه می شود جهت اطلاع بیشتر به بخش عیب یاب سایت مراجعه فرمایید.

 

 وسائل مورد نیاز

 با توجه به انجام کلیه کارها ی قید شده نیاز شد که لیست وسائل  را برای شما ذکر کنم البته قیمت به روز تغییر میکند که در صورت در خواست خرید با تماس از آخرین قیمتها مطلع شوید.

  

1- بولوور  یا هویه هوا گرم                         

 2-پروگرام   TNM5000+            

3- آدابتور یا تبدیل 8 پین                                                    

-4آداپتور یا تبدیل 48 و 44 و32 پین(در صورت خرید برد  فلش ایت  FLASHIT نیازی به خرید این تبدیل ها نمی باشد)   

5-  چراغ مطالعه ذره بین دار                                                                                           

6- مایع فلاکس                                                                           

7- روغن لحیم                                                                                                   

8- سیم لحیم                                                                                                      

9- قلع کش                                                                                                        

10- آچار ستاره                                                                        

11- انبردست کوچک                                                                          

12- سیم چین کوچک                                                                                     

13- پیچ گوشتی ساعت                                                                                 

14- دم باریک کوچک                                                                                    

15- اسپری تمیز کننده قطعات                                                      

 16- پنس                                                                                                                

سوالات متداول

 1.آیا باداشتن سطح علمی پایین قادر به تعمیرECU هستیم.؟

بیشتر افراد مراجعه کننده که آموزش رافراگرفته اند دارای سطح علمی خیلی بالایی نیستند اما آموزش تعمیر ecu بسیار ساده است که حتی دوستانی نیزکه دارای دانش کم  هستند این علم را فرا میگیرند.

 2.آیا آشنایی سیستم انژکتور لازمه کار میباشد؟

* دوستان گرامی

آموزش تعمیرات ECU  به تنهائی یک شغل نیست و شاید برای یک مدت کوتاه بتوانید با یک تنظیم موتور همکاری نمائید ولی در پایان از این کار خسته می شوید.

این حرفه و آموزش فقط در کنار شغل تنظیم موتور کار آئی دارد و زمانی که یک خودرو به شما مراجعه نموده و شما عیب را از ECU  تشخیص می دهید آنگاه ECU  را خود تعمیر نموده و اجرت آنرا دریافت می کنید و از دادن ECU به تعمیر کار دیگر که او شغل تنظیم موتور و تخصص تعمیر ECU  را دارد جلوگیری می کنید چه بسا این کار شما باعث تقویت شغلی یک تعمیر کار دیگر شود پس نتیجه این که شما اول باید  سیستم انژکتور را بلد بوده و سپس به آموزش تعمیر ECU بپردازید

 3.آیا بعد از آموزش ساپورت می شویم وخدمات پس ازآموزش به چه گونه ای است؟

تا 2 سال بطور آنلاین و تا سالیان دیگر  بصورت آفلاین ( ایمیل ) ساپورت خواهید شد.

از دیگر پشتیبانی های ما

به روز رسانی اطلاعات شما از طریق وب سایت  

ارائه آخرين ورژن نرم افزار كاربردي همراه جزوات آموزشي

فروش انواع ECU ايران خودرو و سايپا به قيمت همكار با نازلترين قيمت

فروش دستگاه عيب ياب

 

شیوه جدید آموزش

از ابتدا  سال 90  شیوه آموزش تعمیر ECU  و همچنین  تعمیر سیستم انژکتور به غیر از شیوه آموزش قدیم که دوستان

 از همان ابتدا بصورت حضوری مراجعه می نمودند  یک  شیوه بسیارکارآمد دیگر اضافه  شد

در سالهای گذشته دوستان به صورت حضوری به محل آموزش مراجعه وپس از آموزش به محل سکونت خود باز

 می گشتند .با توجه به جدید بودن و حجم مطالب آموزشی ، فراگیری  برای دوستان بعد از آموزش  کمی وقت گیر بود از این روسعی شد که متد کار به شکل دیگری نیز  باشد

 دوستان قبل از مراجعه برای آموزش ابتدا کلیه  فایلهای  آموزشی از جمله

  ECU.BSI,BM34,AIRBAG,COM2000,DISPLAY,KILOMETER,TAPE&CD,

و همچنین فایلهای آموزش تصویری از باز و بست ECU ، کار با کلیه  نرم افزارها وکلیه نقشه ها و موارد دیگر که در طول آموزش به آن نیاز دارند  در DVD 14 جهت دوستان ارسال می گردد بعد از مطالعه وتمرین با نرم افزارها و دیگر موارد

اگر دوستان در طول زمان یادگیری  دارای مشکلی بودند ابتدا می توانند با تلفن و یا ایمیل  به  رفع مشکل خود بپردازند و در صورت تمایل به کلاسهای حضوری    تماس گرفته و تاریخی را جهت مراجعه حضوری  برای رفع اشکال و دیگر موارد  تعیین نمایند.

 مراجعه حضوری بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای و بصورت رایگان می باشد

مزیت  این  شیوه  آموزشی در  این است که دوستان با داشتن زمان کافی حتی تا 1 سال برای مطالعه و دیدن فیلم های آموزشی  و مرور موارد دیگر  ، در زمان مراجعه بیشتر به رفع مشکلات ویا موارد  دیگر می پردازند و از تکرار آموزشهائی که متوجه شده اند خود داری و در زمان ایشان صرفه جوئی می شود 

 و همچنین از پرداخت هزینه های زیاد رفت و آمد،  اسکان،  خوراک و دیگر هزینه ها جلوگیری می شود.اگر چه سعی ما در این  است که شما با خواندن مطالب ارسال شده و دیدن  آموزشهای تصویری  به بالاترین حد یادگیری برسید تا  دوستانی  که در نقاط دور نیز هستند  متحمل هزینه های گفته شده نگردند.

برای مشاهده لیست آموزشها کلیک کنید                 دانلود

تذکر:

ارائه این شیوه آموزش به منزله حذف  شما در کلاس های حضوری   نمی باشد وتاریخ مراجعه حضوری  محفوظ می باشد.

اسامی تعدادی از نفرات که در کلاسهای حضوری و غیر حضوری شرکت نموده اند

1- آقای کریمی از کرمانشاه           غیر حضوری       09186220530

2-آقای هاتفی از خراسان رضوی    غیر حضوری       09376264517

3-آقای صالحی از لار                  غیر حضوری       09171830644

4-آقای سید زاده از سراوان           غیر حضوری       09151989865

5-آقای رمضانی از مرودشت          حضوری              09173281619

6-آقای ایران دوست از نیریز        غیر حضوری          09171334893

7-آقای سروری از مرودشت         غیر حضوری         09179198237

8-آقای رضائیان از آبادان            غیر حضوری          09169862943

9-آقای رمضانی نژاد از ساری      غیر حضوری         09119501644

10-آقای خسروی از شهرضا        غیر حضوری          09138210151

11-آقای روح الامینی از ماهان     غیر حضوری          09138142012

12-آقای احمدی از لار (دبی)     غیر حضوری   00971504422950

13-آقای کیانی از شیراز              حضوری              09176321673

14-آقای جهانی از شیراز            غیر حضوری         09174560045

دوستان لطف کنند فقط در ساعات 8 تا 13 و 17 تا 19 تماس بگیرند و مزاحم افراد در زمانهای دیگر نشوند

شما میتوانید برای ثبت نام و دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص  چگونگی

 برگزاری کلاسهای آموزشی  صبح ها از ساعت 8 الی 15

 با شماره 09177132304  مهندس چیت سازی  تماس حاصل نمائید .

 
آموزش تخصصی برق خودرو
 ECU آموزش تخصصی تعمیرات
آموزش تخصصی سیستم انژکتور
ECU اطلاعیه فنی شماره 1
 
 
 

قبل از ورود به انجمن اطلاعیه فنی شماره 1 را به دقت مطالعه فرمائید

 

توفیقتان مدام         ایامتان بکام

Copyright 2006-2015

 www.jelco.ir    کلیه حقوق این سایت متعلق به گرو ه مهندسی آموزش جوان می باشد